Badanie techniczne autobusu Kraków

W celu zapewnienia bezpieczeństwa swoich pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego konieczne wykonywanie jest regularnych badań technicznych autobusu. Zapraszamy na naszą okręgową stację kontroli pojazdów, gdzie wykonujemy kompleksowy przegląd autobusu szybko i dokładnie. Odwiedź naszą stacją diagnostyczną już dziś i zapewnij bezpieczeństwo swoich pasażerów i zgodność z obowiązującymi przepisami.
Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Krakowie, gdzie wykonywany jest przegląd techniczny autobusu.

Certyfikowane badanie techniczne autobusu w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie

W naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie oferujemy profesjonalne badania techniczne autobusu. Wykorzystując certyfikowany sprzęt, nasi doświadczeni i pomocni specjaliści poinformują Cię o każdej usterce w Twoim pojeździe, abyś wiedział na jakie naprawy musisz przygotować się w przyszłości. Odwiedź nas i wykonaj przegląd autobusu w jednej z najdłużej działających stacji diagnostycznych w południowej Polsce.

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego OSKP Transbud Nowa Huta?

 

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie powstała w 1993 roku. W tym czasie obsłużyliśmy tysiące zadowolonych klientów oraz zoptymalizowaliśmy nasz proces diagnostyczny, aby był on dokładny, ale jednocześnie szybki. Charakteryzuje nas:

 • Renomowana stacja – Przez ponad 30 lat doświadczenia, jakimi dysponujemy wyrobiliśmy sobie markę rzetelnej i zaufanej stacji diagnostycznej, która świadczy najwyższej jakości usługi przeglądowe.
 • Diagności specjaliści – Zatrudniamy pomocnych diagnostów z ponad 20-letnim doświadczeniem, co gwarantuje, że przegląd zostanie wykonany w sposób dokładny i szybki.
 • Wskazówki naprawcze – Jeśli wykryjemy jakiekolwiek usterki, nawet te drobne, które nie wpłyną na wynik badania, to poinformujemy Cię o tym, abyś wiedział na co zwrócić uwagę przy przyszłym serwisie swojego autobusu.
 • Certyfikowane maszyny – Aby zagwarantować dokładność wykonywanych przez nas przeglądów, wykorzystujemy certyfikowany sprzęt diagnostyczny. Pozwala on nam na szybkie i precyzyjne określenie usterek w Twoim autobusie.
 • Transbud Nowa Huta – Jesteśmy częścią największego centrum motoryzacyjnego w południowej Polsce – Transbud Nowa Huta. Gwarantuje to naszym klientom, że mamy dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, a także umożliwia im wykonanie wszystkich działań serwisowych w jednym miejscu.
 • Pełny zakres badań – Jako okręgowa stacja kontroli pojazdów oferujemy wszystkie możliwe badania związane z przeglądem autobusu. Od standardowego przeglądu okresowego, do dodatkowego badania specjalistycznego autobusu, który może się poruszać po drogach ekspresowych i autostradach z prędkością dopuszczalną 100 km/h oraz czy odpowiada on dodatkowym warunkom technicznym, aby funkcjonować jako autobus miejski, podmiejski lub szkolny.

Przeprowadzamy badania Techniczne

Stacja diagnostyczna w Krakowie, gdzie odbywane są okresowe badania techniczne autobusów.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badania techniczne wszystkich pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych
Profesjonalne badanie techniczne autobusu na certyfikowanych urządzeniach w Krakowie.

Zakres badania technicznego autobusu

Badanie techniczne autobusu jest dokładnie przeprowadzonym przeglądem, w którym sprawdza się bezpieczeństwo i stan elementów pojazdu. Jako, że przewożą one pasażerów, jest to szczególnie istotne, gdyż wypadek lub kolizja może być katastrofalna w skutkach.

Sam przegląd autobusu polega na zweryfikowaniu danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym, jak np. numeru VIN. W ramach sprawdzenia stanu pojazdu bada się poprawność funkcjonowania takich elementów jak:

 • Układ kierowniczy
 • Układ hamulcowy
 • Oświetlenie
 • Ogumienie
 • Nadwozie
 • Podwozie
 • Zawieszenie
 • Instalację elektryczną
 • Kontrola emisji spalin
 • Układ wydechowy (także pod względem poziomu hałasu)
 • Dodatkowe elementy wyposażenia
 

Poprawny stan tych elementów zapewnia o tym, że autobus jest bezpieczny i może zostać włączony do ruchu drogowego.

Koszt przeglądu autobusu

 

Cena, jaką trzeba zapłacić za przegląd autobusu ustalona została przez Ministerstwo Infrastruktury w 2004 roku i od tego czasu pozostaje niezmienna. Oznacza to, że w każdej uprawnionej uprawnionej stacji zapłacimy taką samą kwotę. Zależeć ona będzie od liczby miejsc w pojeździe i przedstawia się następująco:

 • Autobus do 15 miejsc wraz z kierowcą – 98 zł brutto
 • Autobus przeznaczony do przewozu więcej niż 15 osób – 199 zł brutto

 

W zależności od przeznaczenia, wykonuje się także badania techniczne dodatkowe, których koszt wygląda tak:

 • Autobusu, który może poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach z prędkością dopuszczalną 100 km/h (za badanie specjalistyczne) – 126 zł brutto
 • Czy autobus odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu miejskiego lub podmiejskiego – 41 zł brutto
 • Czy autobus odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu szkolnego – 41 zł brutto
Diagnosta wykonujący badanie techniczne busu w Krakowie.

Częstotliwość badań technicznych autobusu

Częstotliwość wykonywania badań technicznych autobusu ustalona jest przez prawo. Konieczne jest wykonywanie przeglądu po roku od pierwszej rejestracji pojazdu, a następnie przed każdym upływem 6 miesięcy.

Jest to znacznie częściej niż pozostałych pojazdów, co wynika z tego, że autobusy odpowiedzialne są za przewóz dużej ilości pasażerów. Dodatkowo, są bardziej eksploatowane niż samochody osobowe, co sprawia szybsze zużywanie się ich elementów. Z tych względów, bezpieczeństwo ich funkcjonowania jest kluczowe dla każdego członka ruchu drogowego.

Konsekwencje braku ważnego przeglądu autobusu

 

Oprócz poważnego zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów, a także wszystkich innych członków ruchu drogowego, nie posiadanie ważnego przeglądu autobusu wiąże się z konsekwencjami prawnymi. W pierwszej kolejności, pojazd wyłączony jest z ruchu drogowego i nakazuje się wykonanie wszystkich koniecznych napraw w przeciągu 14 dni od poprzedniego przeglądu okresowego i ponowne stawienie się na badaniu. Jeśli ktoś zdecyduje się na jazdę bez ważnego badania technicznego autobusu, grozi mu kara grzywny, która sięgać może do kilku tysięcy złotych.

Warto także pamiętać, że zostanie wówczas wszczęte postępowanie o ocenie renomy przewoźnika. Może to poważnie obniżyć zaufanie potencjalnych klientów, a przez to utrudnić pracę.

Jedna z nadłużej działających okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Okresowe badanie techniczne autobusu w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie

Wykonanie okresowego badania technicznego autobusu to podstawa nie tylko w utrzymaniu swojego pojazdu w zgodności z przepisami, ale także w zapewnieniu bezpieczeństwa swoich pasażerów. Nasi doświadczeni diagności wykonują przeglądu z największą możliwą dokładnością, w szybkim tempie. Zapewnia to, że poznasz wszystkie usterki w swoim pojeździe, nawet te, które nie wpłyną na negatywny wynik badania. Odwiedź naszą okręgową stację kontroli pojazdów w Krakowie i skorzystaj z naszych usług.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Najczęściej zadawane pytania

Od czego zależeć będzie koszt badania technicznego mojego autobusu?

Koszt badania technicznego autobusu zależy od jego liczby miejsc. Przegląd autobusu do 15 miejsc wraz z kierowcą kosztować będzie 98 zł brutto, natomiast powyżej 15 miejsc jest to koszt 199 zł brutto.

Tak, oferujemy pełny zakres usług badań technicznych, abyś miał pewność, że wszystkie z nich wykonasz w jednym miejscu.

Czas trwania badania technicznego autobusu to ok. 30 – 40 minut, jednak zależeć będzie od stanu pojazdu i od potrzeby przeprowadzenia badań dodatkowych. Dokładamy wszelkich starań, aby przeprowadzać je w sposób dokładny, ale jednocześnie szybki.

Podczas przeglądu autobusu diagnosta będzie wymagać dowodu rejestracyjnego oraz zaświadczenia o rejestracji butli (w przypadku pojazdu z instalacją LPG). Jeśli chcesz wykonać badania dodatkowe to konieczne będzie skierowanie na nie od odpowiedniego urzędu.

Nie, nie ma potrzeby wcześniejszego umówienia wizyty w celu wykonania badań okresowych. Świadczymy nasze usługi w sposób szybki i dokładny co pozwala na zminimalizowanie kolejek.

Badania technicznego autobusu wykonać można w okręgowych stacjach kontroli pojazdów, które przystosowane są do obsługi wszystkich typów pojazdów, bez podziału na ich wagę. Dodatkowo, wykonasz tam także szereg badań specjalistycznych.

Zapraszamy do kontaktu z naszą okręgową stacją kontroli pojazdów telefonicznie pod numerem: 12 681 82 61, mailowo pod adresem: oskp@transbud.com.pl lub wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Kontakt.