Badanie techniczne ciągnika rolniczego

Jak każdego pojazdu uprawnionego do ruchu drogowego, równie konieczne jest przeprowadzanie badań technicznych ciągników rolniczych. W swoim zakresie nie różnią się one znacząco od przeglądu samochodu osobowego, jednak występuje kilka kluczowych różnic. W okręgowej stacji kontroli pojazdów świadczymy usługi przeglądu ciągników, dzięki którym spełnisz wszystkie wymogi prawne, ale także zapewnisz bezpieczeństwo z korzystania z traktora. Zapraszamy do wizyty w naszej stacji diagnostycznej!
Kompleksowe badanie techniczne ciągnika rolniczego w Krakowie na certyfikowanych urządzeniach.

Certyfikowane badanie techniczne ciągnika rolniczego w okręgowej stacji kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta

W naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta doświadczysz badania technicznego ciągnika rolniczego. Nasi doświadczeni i pomocni specjaliści precyzyjnie zidentyfikują występujące w nim usterki i poinformują Cię o nich, abyś dokładnie wiedział z jakimi czynnościami naprawczymi będziesz musiał się liczyć w przyszłości. Zaufaj nam w przeglądzie swojego ciągnika i przekonaj się o naszym profesjonalnym podejściu zorientowanym na klienta. Odwiedź naszą stację podczas swojego następnego badania okresowego.

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego Transbud Nowa Huta?

 

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta to zaufana stacja diagnostyczna, której podczas jej ponad 30-letniego funkcjonowania zaufało tysiące Polaków. Nasz przegląd ciągnika rolniczego wyróżnia:

 • Podejście nastawione na klienta – Podczas badania wykrywamy wszystkie usterki w Twoim ciągniku i informujemy Cię o nich – nawet tych, które nie będą miały wpływu na wynik przeglądu. Pozwala to na zdobycie szerszej wiedzy o stanie swojego pojazdu i poznanie zakresu napraw z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w przyszłości.
 • Kompleksowy zakres badań – Niezależnie od masy Twojego ciągnika i potrzeby wykonania dodatkowych badań, w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów świadczymy ich pełny zakres. Pozwala to na wykonanie kompleksowego i dokładnego przeglądu w jednym miejscu.
 • Zaufana stacja – Nasza stacja diagnostyczna została otwarta w 1993 roku. Ponad 30-letnia działalność pozwoliła nam nabyć wiedzę nie tylko związaną z przeglądami, ale także z samych czynności serwisowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać badanie każdego pojazdu, a także doradzić w zakresie jego serwisu.
 • Certyfikowany sprzęt diagnostyczny – Wykorzystujemy certyfikowane maszyny, które pozwalają nam na diagnozę wszystkich problemów występujących w Twoim ciągniku.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Przeprowadzamy badania Techniczne

Pełny zakres przeglądu technicznego ciągnika rolniczego w OSKP w Krakowie.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badania techniczne wszystkich pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych

Zakres badania technicznego ciągnika rolniczego

Jeśli chodzi o zakres badania technicznego ciągnika rolniczego to nie różni się ono znacząco od przeglądu samochodu osobowego. Podstawowym jego celem jest upewnienie się o bezpieczeństwie prowadzącego, jak i innych osób, które mogą mieć styczność z pojazdem.

W pierwszej kolejności, diagnosta weryfikuje tablice rejestracyjne i numer VIN, aby sprawdzić ich zgodność z tymi, które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym oraz ich stan (np. czy tablica jest odpowiednio zamocowana, widoczna itp.). W następnej kolejności, przechodzi się do sprawdzenia stanu pojazdu. Badamy wówczas takie elementy ciągnika jak:

 • Układ hamulcowy
 • Układ kierowniczy
 • Układ zawieszenia
 • Oświetlenie
 • Koła i opony
 • Wyposażenie
 • Układ wydechowy (pod względem kontroli spalin oraz głośności)
 • Instalację elektryczną
 • Karoserię

 

Jeśli stwierdzona zostanie sprawność powyższych elementów i brak obaw w zakresie bezpieczeństwie, diagnosta wystawi pozytywny wynik przeglądu. W przypadku poważnych usterek, które znacząco będą obniżać możliwość bezpiecznego korzystania z ciągnika, konieczne będzie wykonanie czynności naprawczych i stawienie się na ponownym badaniu w ciągu 14 dni.

Warto tutaj zauważyć, że opłacalnie jest zrobić ponowny przegląd w tej samej stacji, która wystawiła negatywny wynik badania. Jeśli tak zrobimy, to nie będziemy musieli płacić za całe badanie, a wystarczy wtedy diagnoza wcześniej niedziałającego elementu, która jest tańsza, a także szybsza. W celu skorzystania z tego przywileju konieczne jest jednak stawienie się na stacji w przeciągu 14 dni od negatywnego wyniku badania.

Cena przeglądu ciągnika

Koszt przeglądu ciągnika został ustalony w 2004 roku przez Ministerstwo Infrastruktury i jest identyczny w całym kraju, niezależnie od wybranej stacji kontroli pojazdów. Cena badania technicznego ciągnika rolniczego to 62 zł brutto.

Duża część właścicieli traktorów, wykonuje jednocześnie także badanie przyczepy rolniczej, aby zminimalizować ilość wymaganych podróży. Ich koszt wygląda nieco inaczej i przedstawia się w następujący sposób:

 • Przyczepa ciężarowa rolnicza: do 1,5t d.m.c. – 40 zł brutto
 • Przyczepa ciężarowa rolnicza: 1,5t do 6t d.m.c. – 50 zł brutto
 • Przyczepa ciężarowa rolnicza powyżej 6 t d.m.c. – 70 zł brutto


Od 1 czerwca 2024 roku powstała prawna możliwość, aby wykonać przegląd ciągnika poza stacją kontroli pojazdów. Taka opcja, oprócz konieczności spełnienia szeregu wymogów, będzie wymagała dodatkowego opłacenia kosztów wynikających z podróży diagnosty. Na chwilę obecną, nie świadczymy tego typu usług.

Częstotliwość badania technicznego ciągnika rolniczego

To, jak często konieczne jest wykonywanie badania technicznego ciągnika rolniczego zależne jest od jego wieku. Pierwszy przegląd po rejestracji musimy wykonać w przeciągu pierwszych 3 lat, drugi przed upływem 2 kolejnych lat, i każdy następny co 2 lata. Takie same terminy występują dla przyczep rolniczych, niezależnie od ich wagi.

Jak można zauważyć, jest to nieco rzadziej niż badanie okresowe samochodu osobowego, co wynika zapewne z faktu, że większość ciągników przeważnie poruszać się będzie po gospodarstwach rolniczych, a nie w ruchu drogowym.

Konsekwencje nieważnego przeglądu ciągnika

Przegląd ciągnika to obowiązek prawny, dlatego też brak ważnego badania podczas kontroli spowoduje konsekwencje w świetle przepisów. Pierwszą z nich jest zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i skierowanie na wykonanie przeglądu. Drugą konsekwencją jest kara pieniężna, która może wynosić między 1500, a 5000 zł.

Odwiedź OSKP Transbud Nowa Huta w Krakowie i doświadcz badania technicznego ciągnika rolniczego

Wykonaj badanie techniczne ciągnika rolniczego w okręgowej stacji kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie. Nasi pomocni i doświadczeni specjaliści, wyposażeni w certyfikowany sprzęt diagnostyczny przeprowadzą kompleksowy przegląd Twojego ciągnika, abyś miał pewność o pełnej zgodności prawnej pojazdu. Zaufaj nam ze swoim badaniem okresowym i doświadcz najwyższej jakości usług i obsługi klienta.

Najczęściej zadawane pytania

Czy badanie techniczne ciągnika rolniczego wykonam na każdej stacji kontroli pojazdów?

Jeśli Twój ciągnik nie przekracza masą 3,5 tony to tak. Jeśli jednak jest cięższy to jego badanie techniczne wykonać będzie można tylko na okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód rejestracyjny pojazdu. Jeśli go jeszcze nie posiadamy, ponieważ traktor jest w trakcie rejestracji do wymagane będzie pozwolenie czasowe.

Jako okręgowa stacja kontroli pojazdów nie oferujemy dobrowolnego przeglądu traktora, jednak na terenie Transbud Nowa Huta znajduje się serwis, gdzie takie badanie można wykonać.

Jak najbardziej, podczas wizyty w OSKP można jednocześnie wykonać badanie ciągnika, jak i przyczepy rolniczej.

Przegląd ciągnika zajmuje około 20 – 30 minut, jednak dokładny czas zależeć będzie od stanu pojazdu. Przedłuży on się także, jeśli chcemy wykonać dodatkowe badania specjalistyczne i/lub badanie przyczepy rolniczej.

Nie, aby wykonać okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, nie musisz się wcześniej umawiać. Nasz zoptymalizowany proces pozwala nam na dokładne, ale jednocześnie szybkie przeprowadzenie przeglądu, co minimalizuje kolejki.

Nie, aby wykonać okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, nie musisz się wcześniej umawiać. Nasz zoptymalizowany proces pozwala nam na dokładne, ale jednocześnie szybkie przeprowadzenie przeglądu, co minimalizuje kolejki.