Badanie techniczne motocykla Kraków

Okresowe badania techniczne motocykla to obowiązek każdego właściciela jednośladu. Nie tylko pozwalają one na udział w ruchu drogowym pojazdu, ale także zapewniają o jego bezpieczeństwie i ogólnym, poprawnym funkcjonowaniu. Istotne jest jednak, że nie wszystkie stacje kontroli pojazdów oferują takie badanie. Zapraszamy na okręgową stację kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie, gdzie dokonasz badań technicznych motocykla.
Badanie techniczne motocykla przeprowadzane przez doświadczonych diagnostów.

Certyfikowane badanie techniczne motocykla w Transbud Nowa Huta w Krakowie

Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie przeprowadzisz profesjonalne badanie techniczne motocykla. Nasi doświadczeni diagności wyposażeni w certyfikowane urządzenia nie tylko przeprowadzą badanie, dzięki któremu włączysz swój jednoślad do ruchu drogowego, ale w przypadku wykryciu jakiś problemów, poinformują o nich. Pozwoli to na świadome przeprowadzenie działań naprawczych. Co istotne, to fakt, że drobna usterka nie będzie oznaczać negatywnego wyniku testu, ale jej wczesne wykrycie i serwis może pozwolić na uniknięcie przyszłych, poważniejszych konsekwencji. Odwiedź naszą stację diagnostyczną w Krakowie i dokonaj badania technicznego motocykla.

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego powinieneś wybrać nas?

Nasza okręgowa stacja kontroli pojazdów w Krakowie to jedna z najdłużej działających stacji w południowej Polsce. Działamy od 1993 roku i zatrudniamy diagnostów z ponad 20-letnim doświadczeniem. Oferowane przez nas badanie techniczne motocykla zapewniają o bezpieczeństwie Twojego jednośladu. Wśród innych stacji wyróżnia nas:

 • Ukierunkowanie na klienta – Podczas badania dokładnie sprawdzamy stan pojazdu i informujemy klienta o możliwych naprawach, jakie należy będzie wykonać w przyszłości. Wykrycie drobnych problemów, nie oznacza negatywnego wyniku badania, ale pozwala na podejmowanie świadomych decyzji naprawczych i wczesne im zaradzenie.
 • Kompleksowy zakres przeglądów okresowych – Wykonujemy pełny zakres przeglądów. Jesteśmy przygotowani do badania motocykli, samochodów, ciężarówek, autobusów, ciągników, pojazdów zabytkowych i różnych badań dodatkowych. Zapewnia to naszych klientów, że niezależnie od posiadanego przez nich pojazdu, wykonamy jego najwyższej jakości badanie.
 • Doświadczeni diagności – Zatrudniamy specjalistów specjalizujących się w diagnostyce pojazdów, którzy posiadają ponad 20 lat doświadczenie w tej dziedzinie. Zapewnia to o najwyższej jakości usług.
 • Certyfikowane urządzenia – Aby zagwarantować profesjonalne wykonywanie usług, wykorzystujemy certyfikowane maszyny. Zapewniają one szybkie, a jednocześnie dokładne sprawdzenie stanu Twojego jednośladu.
 • Największe centrum motoryzacyjne w południowej Polsce – Jesteśmy częścią Transbud Nowa Huta w Krakowie, które oferuje szeroki zakres usług motoryzacyjnych – od badań technicznych, przez serwis pojazdów, aż po myjnie i likwidacje szkód.

Przeprowadzamy badania Techniczne

Dokładnie przeprowadzone badanie techniczne motocykla Kraków.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badanie techniczne motocykla i wszystkich innych pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych
Wykonaj okresowe badanie techniczne motocykla w TNH w Krakowie.

Etapy badania technicznego motocykla

Badanie techniczne motocykla wykonywane jest w 3 etapach. Najbardziej istotnym z nich jest sprawdzenie stanu jednośladu pod względem jego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyróżnia się:

 1. Weryfikacja danych identyfikacyjnych - Diagnosta weryfikuje poprawność danych motocykla. Sprawdza czy zgadza się numer rejestracyjny i tablicy z tym, które znajdują się w dowodzie, w jakim stanie się one znajdują (czy są czytelne, odpowiedniej wielkości itp.), poprawność naklejek legalizacyjnych. Specjalista kontroluje także czy numer ramy jest taki sam jak ten wpisany w dowodzie oraz przebieg jednośladu.
 2. Wprowadzenie danych do systemu CEPiK - Aktualizuje się przebieg motocykla oraz wszystkie inne dane, które tego wymagają. Zostają one wpisane przez diagnostę do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Pozwala to w przyszłości na ułatwienie badań, a także ma za zadanie zredukować np. manipulacje przy przebiegu podczas sprzedaży.
 3. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu - Najważniejszy etap, który pozwala na upewnienie się, czy motocykl może zostać włączony do ruchu drogowego. W jego ramach przeprowadza się kontrolę takich elementów jak:
  1. Naciąg i stan łańcucha
  2. Stan opon
  3. Stan ramy
  4. Poprawność działania oświetlenia i jego odpowiednie ustawienie
  5. Działanie klaksonu
  6. Układ hamulcowy - wliczając w to klocki i tarcze hamulcowe
  7. Poprawna funkcjonalność układu kierowniczego
  8. Poziom emisji spalin
  9. Głośność układu wydechowego
 

Pomimo rozległego zakresu badania, to badanie techniczne motocykla nie trwa długo. Powodem tego jest to, że większość stacji sprawdza to bardzo powierzchownie, otóż upewniają się, czy bezpieczne jest korzystanie z jednośladu i chcą, aby klient do nich powrócił podczas następnego badania. Sprawia to, że niektórym z nich bardziej zależy na pozytywnym wyniku niż samemu właścicielowi. W naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie Twojego pojazdu. Oznacza to, że nasze badania przeprowadzamy dokładnie i wskazujemy, gdzie w przyszłości konieczne mogą być naprawy. Jeśli korzystanie z jednośladu nie wpływa na bezpieczeństwo prowadzącego i innych uczestników ruchu drogowego to otrzyma on pozytywny wynik, jednak jednocześnie jego właściciel otrzyma szeroką wiedzę o stanie swojego pojazdu.

Ile kosztuje badanie techniczne motocykla?

Badanie techniczne motocykla ustalony jest ustawowo przez Ministerstwo Infrastruktury i pozostaje niezmienny od 2004 roku. Oznacza to, że w każdej stacji kontroli pojazdów za okresowe sprawdzenie stanu swojego jednośladu zapłacisz tyle samo – 62 zł brutto

Stacje pobierają je zawsze przed sprawdzenie stanu jednośladu.

Zapraszamy do zapoznania się z ogólnie obowiązującym cennikiem wszystkich badań technicznych dostępnym na stronie Cennik.

OSKP wykonujące badanie okresowe motora w Krakowie.

Częstotliwość badań technicznych motocykli

Badanie techniczne motocykla należy przeprowadzać w takiej samej częstotliwości, co w przypadku samochodów osobowych. Oznacza to, że pierwsze badanie po rejestracji nowego jednośladu wykonać należy w przeciągu 3 lat, kolejne przed upływem następnych 2 lat. Po tym okresie, obowiązują coroczne badania.

Możliwe jest, że do końca 2024 roku, na korzyść kierowców, zmieni się za to zapisywanie terminów. Obecnie, datę kolejnego badania ustala się od momentu przeprowadzenia przeglądu, co oznacza, że jeśli np. mamy termin na 30 czerwca 2024, a wykonamy je 15 czerwca, to kolejne badanie będzie zapisane z datą 15 czerwca 2025. Wprowadzona zmiana sprawiłaby, że następnym terminem byłby wówczas 30 czerwca 2025 roku.

Jeśli Twój motocykl zalicza się do pojazdów zabytkowych, to wystarczy przeprowadzić jego jednorazowe badanie - przed pierwszą rejestracją. Wyjątkiem od tej reguły są pojazdy, które świadczą korzyści zarobkowe z tytułu transportu drogowego.

Konsekwencje negatywnego wyniku badania

W przypadku jeśli badanie techniczne motocykla zakończy się negatywnym wynikiem, to jest on wpisywany do CEPiK, po czym jednoślad wyłączany jest z ruchu drogowego. Konieczne jest wówczas wykonanie naprawy elementów, które oznaczono jako wadliwe w przeciągu 14 dni od poprzedniego przeglądu okresowego i ponowne stawienie się na badaniu.

Warto wspomnieć, że zaleca się przeprowadzenie badania w ten samej stacji, która wystawiła negatywny wynik. Powodem tego jest, że nie trzeba wówczas robić przeglądu całego pojazdu, a tylko wcześniej wykrytych niesprawnych elementów. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasową, ale także pieniężną. Dla przykładu, jeśli problemem było poprawne działanie hamulców to koszt wyniesie wówczas 20 zł brutto (zamiast pełnego 62 zł).

Jedna z nadłużej działających okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Odwiedź naszą stację w Krakowie i wykonaj badanie techniczne motocykla

Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Krakowie to badanie techniczne motocykla najwyższej jakości. Nasi pomocni i doświadczeni diagności dokładnie sprawdzą stan Twojego jednośladu i udzielą informacji o możliwych naprawach koniecznych w przyszłości. Dostępność centrum motoryzacyjnego Transbud Nowa Huta pozwala na załatwienie wszystkich spraw związanych ze stanem swojego pojazdu w jednym miejscu - bez zbędnych podróży. Odwiedź naszą stację diagnostyczną w Krakowie i doświadcz profesjonalnego badania technicznego motocykla.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między badaniem okresowym, a przeglądem gwarancyjnym?

Zasadniczymi różnicami między badaniem okresowym i przeglądem rejestracyjnym jest ich obowiązkowość i dokładność. Badania techniczne (okresowe) są obowiązkowe pod względem prawnym, a sprawdza się na nich tylko ogólne funkcjonowanie pojazdu – czy nadaje się do ruchu drogowego. Przegląd rejestracyjny jest wykonywany na potrzebę właściciela pojazdu, jego zakres zależy od zlecającego, ale ogólnie rzecz biorąc jest bardziej dokładne. Pozwala na szczegółową kontrolę wszystkich elementów pojazdu.

Zasadniczą różnicą jest cena – badanie techniczne motocykla kosztuje 62 zł brutto, a samochodu osobowego 98 zł brutto. Oprócz tego różnią się nieco sprawdzane elementy, ale wynikają one z oczywistych różnic między tymi pojazdami. Warto także upewnić się, że stacja kontroli pojazdów, do której się udajemy obsługuje badania techniczne jednośladów, ponieważ nie wszystkie są do tego przystosowane.

Z perspektywy stacji kontroli pojazdów nic Ci nie grozi. Jeśli natomiast zatrzyma Cię policja bez ważnego przeglądu to grozi Ci mandat w wysokości między 1500, a 5000 zł. Jeśli termin upłynął już dawno to policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny, a w przypadku kiedy uczestniczyłeś w wypadku bez ważnego przeglądu to może zlecić odholowanie pojazdu na koszt właściciela.

Jedynym koniecznym dokumentem będzie dowód rejestracyjny. Jeśli go jeszcze nie otrzymałeś, ponieważ pojazd jest w trakcie rejestracji to będziesz musiał okazać pozwolenie czasowe, a jeśli Twój dowód został zatrzymany przez policję to pokwitowanie od policjanta.

Ogólnie rzecz biorąc, drobne usterki nie powodują negatywnego wyniku. Nasi diagności o nich informują, aby właściciel pojazdu wiedział jakie naprawy mogą być konieczne w przyszłości, ale jeśli nie mają znaczącego wpływu na funkcjonowanie i bezpieczeństwo jednośladu to nie powodują negatywnego wyniku badania.

Nie, badania okresowe wykonujemy bez konieczności uprzedniego umówienia wizyty. Staramy się je wykonywać szybko, ale jednocześnie precyzyjnie, aby zapewnić sprawną i profesjonalną obsługę.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 12 681 82 61, mailowo pod adresem: oskp@transbud.com.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie Kontakt.