Badanie techniczne przyczepy Kraków

Badanie techniczne przyczepy jest obowiązkowe dla każdej z nich z wyjątkiem przyczepy lekkiej, które nie przekraczają masy 750 kg - są one wówczas zwolnione z przeglądu okresowego. Aby zapewnić o dopuszczeniu Twojej przyczepy do ruchu drogowego, zapraszamy do naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie.
Profesjonalne badanie techniczne przyczepy w Krakowie na najwyższym poziomie.

Certyfikowane badanie techniczne przyczepy w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie

W naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie dokonasz badania technicznego przyczepy. Świadczymy kompleksowe usługi dla każdego rodzaju przyczepy, niezależnie od jej masy. Odwiedzając naszą stację diagnostyczną masz pewność, że niezależnie od typu pojazdu, który chcesz zbadać - u nas załatwisz to wszystko i jeszcze więcej. Nasza stacja to gwarancja dokładnego sprawdzenia stanu wszystkich części przyczepy, abyś wiedział z jakimi naprawami możesz się liczyć w przyszłości. Odwiedź nas i dokonaj badania technicznego przyczepy.

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego nasza stacja?

 

Nasza okręgowa stacja kontroli pojazdów w Krakowie została założona w 1993 roku. Oznacza to, że działamy od ponad 30 lat. W tym czasie zdobyliśmy mnóstwo doświadczenia i kwalifikacji, aby zapewnić o świadczeniu badań technicznych na najwyższym poziomie. Wyróżnia nas:

 • Certyfikowany sprzęt – Wykorzystujemy certyfikowany sprzęt, aby zapewnić naszych klientów, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym napotkanym problemem.
 • Długoletnie doświadczenie – Oprócz naszej bogatej, 30-letniej historii jako okręgowa stacja kontroli pojazdów, nasi specjaliści ds. diagnostyki posiadają ponad 20-letnie doświadczenie, co sprawia nie tylko, że bez problemu poradzą sobie z badaniem okresowym, ale chętnie udzielą rady w sprawie serwisu pojazdu.
 • Centrum motoryzacyjne Transbud Nowa Huta – Jesteśmy częścią centrum motoryzacyjnego Transbud Nowa Huta, które jest największym takim centrum w południowej Polsce. W jednym miejscu załatwisz wszystkie potrzeby w zakresie serwisu swojego pojazdu, począwszy od badania i przeglądu, przez naprawy i wymiany części, aż po myjnię i likwidację szkód.
 • Pomocni diagności – Nasi doświadczeni specjaliści zawsze starają się pomóc klientowi. Oznacza to, że poinformujemy o każdej wykrytej usterce i o możliwie koniecznych, przyszłych naprawach. Jednocześnie, drobna wada, która nie ma znaczącego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego nie będzie oznaczała negatywnego wyniku badania.

Badania okresowe bez konieczności umawiania wizyty – Chcąc wykonać badanie okresowe przyczepy, nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania. Świadczymy nasze usługi w sposób dokładny, ale jednocześnie szybki co minimalizuje powstawanie kolejek.

Przeprowadzamy badania Techniczne

Certyfikowane badanie techniczne naczepy w Krakowie przez doświadczonych diagnostów.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badania techniczne wszystkich pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych
Wykonaj okresowe badanie techniczne przyczepy w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie.

Co sprawdzane jest w ramach badania technicznego przyczepy?

Badanie techniczne przyczepy obejmuje weryfikację numeru VIN pojazdu z tym znajdującym się w dowodzie rejestracyjnym oraz jego numeru rejestracyjnego. Po czynnościach identyfikacyjnych, diagnosta przechodzi do sprawdzenia stanu jej elementów. W tym zakresie bada się:

 • Hamulce
 • Oświetlenie
 • Oś przyczepy
 • Koła i ogumienie
 • Instalację elektryczną
 • Podwozie
 

Taka kontrola pozwala na upewnienie się o bezpieczeństwie przyczepy i możliwość włączenia jej do ruchu drogowego. Pomimo tego, że zakres jest obszerny, to cały proces zajmuje ok. 20 - 30 minut. Powodem tego jest, że diagności podczas przeglądu okresowego zwykle badają pojazd w sposób bardziej powierzchowny, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a nie optymalnego funkcjonowania.

Ile kosztuje badanie techniczne przyczepy?

 

Koszt badania technicznego przyczepy nałożony został ustawowo przez Ministerstwo Infrastruktury i pozostaje niezmienny od 2004 roku. Oznacza to, że w każdej uprawnionej stacji zapłacimy taką samą kwotę. Rozkład cenowy przedstawia się następująco:

 • Przyczepa ciężarowa rolnicza: do 1,5t d.m.c. – 40 zł brutto
 • Przyczepa ciężarowa rolnicza: 1,5t do 6t d.m.c. – 50 zł brutto
 • Przyczepa ciężarowa rolnicza powyżej 6t d.m.c. – 70 zł brutto
 • Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna: do 3,5t d.m.c. – 78 zł brutto
 • Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna: powyżej 3,5t do 16t d.m.c. – 163 zł brutto
 • Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna: powyżej 16t d.m.c. – 177 zł brutto

 

Przyczepa kempingowa zalicza się do przyczep specjalnych i dlatego koszt jej badania będzie oscylował między 78, 163 i 177 zł, w zależności od wagi.

Bardzo istotny jest za to fakt, że nie każda stacja kontroli pojazdów posiada odpowiednie uprawnienia do przeprowadzenia przeglądu wszystkich rodzajów przyczep. Podstawowe stacje kontroli pojazdów będą mogły zbadać tylko pojazdy do 3,5 tony. Jeśli posiadamy cięższą przyczepę to konieczna będzie wizyta w okręgowej stacji kontroli pojazdów, która może przeprowadzić badanie technicznego każdego rodzaju pojazdu, niezależnie od jego wagi.

Kompleksowy przegląd techniczny przyczepy Kraków na certyfikowanych urządzeniach.

Jak często wykonywać przegląd przyczepy?

Częstotliwość wykonywania przeglądu przyczepy będzie zależna od jej masy. Przyczepy lekkie do 750 kg są wyłączone z konieczności przeprowadzania ich badań okresowych. Jeśli nasz pojazd przekracza 750 kg, ale jest lżejszy niż 3,5 tony to obowiązuje taka sama częstotliwość jak w przypadku samochodów osobowych:

 • Pierwsze badanie w przeciągu 3 lat od rejestracji przyczepy.
 • Kolejny przegląd przed upływem kolejnych 2 lat.
 • Każde następne badanie musi być wykonywane corocznie.
 

Jeśli masa przyczepy przekracza 3,5 tony to konieczne będzie wykonywanie jej przeglądu co roku, niezależnie od stopnia jej nowości.

Jedna z nadłużej działających okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Badanie techniczne przyczepy w okręgowej stacji pojazdów w Krakowie

Zapraszamy na badanie techniczne przyczepy do okręgowej stacji kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie. Nasi doświadczeni i pomocni diagności dokładnie zbadają stan Twojego pojazdu i zwrócą uwagę na wszystkie występujące w niej usterki, abyś wiedział z jakimi naprawami musisz liczyć się w przyszłości. Odwiedź naszą okręgową stację kontroli pojazdów w Krakowie, gdzie doświadczysz kompleksowego badania każdego typu pojazdu - od przeglądu motocykla, przez przegląd przyczepy, aż po różnego rodzaju badania dodatkowe.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie wykonam badanie techniczne przyczepy?

Badanie techniczne przyczepy do 3,5 tony wykonać można na uprawnionej stacji kontroli pojazdów. Jeśli jednak chcemy wykonać przegląd cięższej przyczepy, konieczna będzie wizyta w okręgowej stacji kontroli pojazdów, która przystosowana jest do badania wszystkich typów pojazdu, niezależnie od ich wagi.

Skrót “d.m.c” oznacza dopuszczalną masę całkowitą. Oznacza on wagę pojazdu włącznie z ładunkiem, osobami i wszystkimi elementami wymaganymi podczas podróży.

Do przeglądu przyczepy potrzebny będzie dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe w przypadku kiedy go jeszcze nie otrzymaliśmy lub pokwitowanie o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego wystawione przez policję.

Datę następnego przeglądu przyczepy znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym, na pieczątce przybijanej przez diagnostę. Jeśli nie mieliśmy miejsca w dowodzie na pieczątce to otrzymaliśmy zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym, gdzie także powinna znaleźć się data następnego przeglądu. Można także zajrzeć do systemu internetowego historiapojazdu.gov.pl, gdzie po wpisaniu numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji otrzymamy informację o pojeździe.

Jako okręgowa stacja kontroli pojazdu, nie oferujemy dobrowolnych przeglądów, jednak na terenie Transbud Nowa Huta znajduje się serwis samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, gdzie takiego przeglądu można dokonać.

Nie, nasza OSKP nie wymaga wcześniejszego umawiania na badania okresowe. Wystarczy pojawić się w naszej stacji diagnostycznej z wszystkimi wymaganymi dokumentami i zajmiemy się wówczas badaniem okresowym pojazdu.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub sugestie, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 12 681 82 61, mailowo pod adresem: oskp@transbud.com.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie Kontakt.