Badanie techniczne samochodu ciężarowego Kraków

Badanie techniczne samochodu ciężarowego jest konieczne nie tylko ze względów prawnych, ale także ze względów bezpieczeństwa. Ich eksploatacja skutkuje dużym zużywaniem elementów, co sprawia, że przegląd jest kluczowy. W okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie świadczymy usługi badania technicznego samochodów ciężarowych, które zapewnią Cię o bezpiecznym udziale Twojego pojazdu w ruchu drogowym. Odwiedź naszą stację diagnostyczną i doświadcz najwyższej jakości usług przeglądu.
Profesjonalne badanie techniczne samochodu ciężarowego każdej marki w Krakowie.

Certyfikowane badanie techniczne samochodu ciężarowego w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie

W okręgowej stacji kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie świadczymy kompleksowy zakres badań technicznych samochodów ciężarowych i innych pojazdów. Nasi pomocni i doświadczeni diagności wykonują przegląd, który pozwala na zapewnienie Cię o bezpiecznym udziale pojazdu w ruchu drogowym. Inspekcji wykonujemy z dużą dokładnością, aby poinformować klienta o możliwych przyszłych naprawach jakie go czekają. Jednocześnie, występowanie drobnych usterek nie oznacza negatywnego wyniku badania. Zaufaj nam w badaniu Twojej ciężarówki i doświadcz współpracy z prawdziwymi ekspertami w dziedzinie diagnostyki pojazdów.

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego właśnie my?

Jesteśmy jedną z najdłużej funkcjonujących stacji diagnostycznych w Krakowie. Działamy od 1993 roku i w tym czasie przeprowadziliśmy badanie niezliczonych samochodów ciężarowych i innych pojazdów. Spośród innych stacji wyróżnia nas:

 • Pomocni i profesjonalni diagności – Zatrudniamy specjalistów od spraw diagnostyki pojazdów z ponad 20-letnim doświadczeniem. Starają się oni pomagać klientom i doradzać im w zakresie stanu ich pojazdów, aby otrzymywali pełną wiedzę o możliwych przyszłych naprawach.
 • Certyfikowany sprzęt diagnostyczny – Wykorzystujemy certyfikowane maszyny i urządzenia, które pozwalają naszym diagnostom w określeniu stanu pojazdu.
 • Zorientowanie na klienta – Priorytetem naszych działań jest klient. Aby zapewnić zadowolenie z naszych usług, dokładamy wszelkich starań, aby nasze badania przeprowadzane były w sposób precyzyjny i szybki. Przy wykryciu usterek zwracamy na nie uwagi, ale jeśli nie mają one konsekwencji na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, to nie będą oznaczać negatywnego wyniku przeglądu. Staramy się poinformować klienta o możliwych przyszłych naprawach, przez co będzie miał ja na uwadze.
 • Centrum motoryzacyjne Transbud Nowa Huta – Jesteśmy częścią największego centrum motoryzacyjnego w południowej Polsce – Transbud Nowa Huta. Pozwala to naszym klientom na załatwieniu wszystkich spraw związanych z ich pojazdem w jednym miejscu – od badania okresowego, przez serwis i wymianę części, aż po mycie i likwidację szkód.
 • Kompleksowy zakres badań – Nasza okręgowa stacja kontroli pojazdów jest przystosowana do przeprowadzenia badań wszystkich typów pojazdów ciężarowych, niezależnie od ich wagi. Zapewnia to naszych klientów, że niezależnie od tego jaką ciężarówkę posiadają, u nas dokonają jej badania okresowego.

Przeprowadzamy badania Techniczne

Kompleksowy zakres badania technicznego TIR na OSKP w Krakowie.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badania techniczne wszystkich pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych
Certyfikowane, okresowe badanie techniczne samochodu ciężarowego na OSKP w Krakowie.

Etapy badania technicznego ciężarówki

Badanie techniczne ciężarówki, tak jak pozostałe badania okresowe składa się z 3 etapów. Zasadniczą różnicą między przeglądem samochodu osobowego, a TIRa jest zakres sprawdzanych elementów. Do tych etapów zalicza się:

 1. Identyfikacja pojazdu - W pierwszej kolejności weryfikuje się zgodność numerów znajdujących się w dowodzie rejestracyjnym z numerem VIN.
 2. Wprowadzenie danych do systemu - Po zweryfikowaniu wszystkich danych, do systemu wprowadza się wszystkie zmiany (np. przebieg).
 3. Sprawdzenie stanu elementów ciężarówki - Na tym etapie diagnosta sprawdza prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie konkretnych elementów samochodu ciężarowego. W skład przeglądu wchodzi:
  1. Ogumienie
  2. Hamulce
  3. Zawieszenie
  4. Układ kierowniczy
  5. Nadwozie
  6. Silnik
  7. Oświetlenie (jego prawidłowe ustawienie i natężenie dostarczanego światła)
  8. Układ wydechowy (jego głośność i ogólną sprawność)
  9. Pasy bezpieczeństwa
  10. Dodatkowe wyposażenie - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy.
 

Co istotne, to upewnienie się czy stacja diagnostyczna, w której chcemy wykonać badanie techniczne świadczy takie usługi dla naszego pojazdu. Podstawowa stacja kontroli pojazdów będzie mogła wykonać przegląd pojazdu do maksymalnie 3,5 tony. Jeśli posiadamy cięższą ciężarówkę to konieczne będzie udanie się do okręgowej stacji kontroli pojazdów, która jest przystosowana do badań wszystkich typów samochodów ciężarowych.

Ile kosztuje badanie techniczne samochodu ciężarowego?

 

Koszt badania technicznego samochodu ciężarowego ustalony został przez Ministerstwo Infrastruktury w 2004 roku i od tego czasu pozostaje niezmienny. Oznacza to, że niezależnie do której stacji kontroli pojazdów się udamy, zapłacimy dokładnie tyle samo. Dokładny koszt badania zależeć będzie od masy pojazdu. Przedstawia się to następująco:

 • Samochód ciężarowy i specjalny: do 3,5t d.m.c – 98 zł brutto
 • Samochód ciężarowy i specjalny, ciągnik siodłowy: powyżej 3,5t do 16t d.m.c. – 153 zł brutto
 • Samochód ciężarowy i specjalny, ciągnik siodłowy: powyżej 16t d.m.c – 176 zł brutto


Zapraszamy do zapoznania się z pełnym cennikiem, który przedstawia także wykonywane przez nas badania dodatkowe. Dostępny jest on na stronie Cennik.

Wykonaj pełne badanie techniczne ciężarówki na okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie.

Jak często powinno się wykonywać badanie techniczne samochodu ciężarowego?

Częstotliwość badań technicznych samochodu ciężarowego będzie zależała od m.in. jego masy. W przypadku kiedy waży on mniej niż 3,5 tony to obowiązywały będą go takie same zasady co w przypadku samochodu osobowego:

 • Od czasu pierwszej rejestracji należy wykonać przegląd w przeciągu 3 lat
 • Następne badanie przed upływem 2 kolejnych lat
 • Każde następne badanie musi być wykonywane corocznie
 

Jeśli nasza ciężarówka przekracza wagą 3,5 tony, to musi być badana co roku, niezależnie od stopnia jej nowości. Także jeśli mamy zamontowaną instalację LPG będziemy musieli wykonywać przegląd okresowy raz do roku, niezależnie od masy pojazdu.

Jakie są konsekwencje negatywnego wyniku badania technicznego samochodu ciężarowego?

 

Otrzymanie negatywnego wyniku badania technicznego samochodu ciężarowego powoduje wyłączenie go z ruchu drogowego, konieczność wykonania napraw elementów, które zostały uznane za niesprawne w przeciągu 14 dni od poprzedniego przeglądu okresowego i ponowne stawienie się na badaniu.

Jeśli podczas kontroli, policja stwierdzi, że nasza ciężarówka nie ma ważnego przeglądu to grozi nam mandat sięgający nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku długiego przedawnienia badania, mogą oni zatrzymać dowód rejestracyjny, a jeśli uczestniczyliśmy w kolizji lub wypadku drogowym, mogą oni odholować pojazd na nasz koszt.

Należy także zauważyć, że u dużej ilości ubezpieczycieli, nieważne badanie okresowe prowadzić będzie do automatycznego wygaśnięcia polisy AC i OC.

Warto także wspomnieć o innych konsekwencjach. Kierowcy ciężarówek w głównej mierze wykorzystują je do transportu różnego rodzaju towaru, a wyłączenie z ruchu drogowego będzie skutkowało niemożliwością pracy, podczas gdy kontynuowanie bez ważnego przeglądu obniży reputację przewoźnika.

Jedna z nadłużej działających okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Wykonaj badanie techniczne samochodu ciężarowego w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie

Wykonanie badania technicznego samochodu ciężarowego w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie to gwarancja precyzji i pomocności w przeglądzie okresowym. Nasi diagności, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie, poinformują Cię o usterkach w Twojej ciężarówce, abyś wiedział o możliwych naprawach, jakie czekają Twój pojazd w przyszłości. Nasze centrum motoryzacyjne świadczy kompleksowy zakres usług - od badań okresowych, przez serwis i wymianę pojazdu, aż po myjnię. Odwiedź naszą stację diagnostyczną w Krakowie i wykonaj profesjonalne badanie techniczne samochodu ciężarowego szybko i dokładnie.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Najczęściej zadawane pytania

Czy badanie techniczne samochodu ciężarowego wykonam na każdej stacji kontroli pojazdów?

Jeśli Twój samochód ciężarowy ma masę mniejszą niż 3,5t to tak. Jeśli przekracza tą wagę, to konieczne będzie skorzystanie z okręgowych stacji kontroli pojazdów, które przystosowane są do obsługi każdego typu pojazdu.

Podstawowym dokumentem będzie dowód rejestracyjny. Pozostałe wymagane dokumenty zależeć będą od typu pojazdu. Jeśli posiadamy instalację gazową, to konieczne będzie zaświadczenie o jej legalizacji. W przypadku kiedy mamy zamontowane urządzenie hydrauliczne okazać musimy także ważne badanie UDT.

Nie, do tego wymagane jest osobne badanie, które Ministerstwo Infrastruktury wyceniło w następujący sposób:

 • Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna: do 3,5t d.m.c. – 78,00 zł brutto
 • Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna: powyżej 3,5t do 16t d.m.c. – 163,00 zł brutto
 • Przyczepa (naczepa) ciężar. i specjalna: powyżej 16t d.m.c. – 177,0 zł brutto


Aby uzyskać więcej informacji na temat przeglądu naczepy, odwiedź naszą stronę poświęconą badaniu technicznemu przyczepy.

Średnio, przegląd ciężarówki zajmuje ok. 30 minut, jednak czas trwania może się przedłużyć w zależności od wykrytych problemów i wykonywanych badań dodatkowych.

Jako okręgowa stacja kontroli pojazdów zajmujemy się wyłącznie badaniem technicznym, jednak jesteśmy częścią centrum motoryzacyjnego Transbud Nowa Huta, na którego terenie znajduje się autoryzowany serwis samochodów ciężarowych.

Nie ma takiej potrzeby, nasze usługi badań okresowych świadczymy bez konieczności uprzedniego umówienia wizyty. Dokładamy wszelkich starań, aby wykonywać ich najszybciej jak to tylko możliwe, aby nie ucierpiała na tym ich dokładność.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 12 681 82 61, mailowo pod adresem: oskp@transbud.com.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie Kontakt.