Badanie techniczne samochodu Kraków

Badanie techniczne samochodu to proces, który czeka każdego kierowcę. Jego celem jest sprawdzenie stanu pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Odwiedź naszą stację kontroli pojazdów w Krakowie i wykonaj badanie techniczne samochodu z pomocą naszych doświadczonych i pomocnych diagnostów.
Profesjonalne badanie techniczne samochodu osobowego Kraków.

Certyfikowane badanie techniczne samochodu w Krakowie

W Transbud Nowa Huta w Krakowie świadczymy kompleksowe usługi badania technicznego samochodu. Nasza stacja diagnostyczna zatrudnia specjalistów z ponad 20-letnim doświadczeniem, którzy wyposażeni w certyfikowany sprzęt i technologie chętnie pomogą Ci w ocenieniu stanu Twojego pojazdu. Profesjonalne podejście i chęć pomocy klientowi zapewnia najwyższą jakość usług. Wykonaj badanie techniczne samochodu w naszej stacji kontroli pojazdów w Krakowie już dziś.

Stacja diagnostyczna odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wydajnej i bezpiecznej eksploatacji pojazdu. Dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym i komunikacji z systemami pokładowymi stacjonujący tutaj operatorzy mają możliwość sprawdzania czynników, które wpływają na stan pojazdu.​

Recepcja

tel. 12 681 82 61

fax +48 12 68 18 160

Godziny otwarcia

Poniedziałek07:00–21:00
Wtorek07:00–21:00
Środa07:00–21:00
Czwartek07:00–21:00
Piątek07:00–21:00
Sobota08:00–14:00
NiedzielaZamknięte

Dlaczego Transbud Nowa Huta?

Okręgowa stacja kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta w Krakowie to profesjonalne wykonywanie badań technicznych samochodu, któremu zaufało tysiące Polaków. Wyróżnia nas:

 • Działamy od 1993 roku – Nasza stacja diagnostyczna działa od 1993 roku i jest jedną z najdłużej działających w południowej Polsce. W tym czasie z naszych usług skorzystało tysiące zadowolonych klientów.
 • Certyfikowane urządzenia – Jesteśmy wyposażeni w certyfikowane maszyny, które pozwalają nam na dokładne zbadanie stanu technicznego Twojego samochodu.
 • Specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem – Zatrudniamy prawdziwych fachowców, którzy zajmują się inspekcją pojazdów od ponad 20 lat. W tym czasie widzieliśmy wszystko, co sprawia, że jesteśmy przygotowani na każdy napotkany problem.
 • Nastawienie na klienta – Podczas wykonywania badań technicznych pojazdów naszym priorytetem jest zadowolenie, ale jednocześnie bezpieczeństwo klienta. Oznacza to, że drobne usterki nie będą powodowały negatywnego wyniku badania, ale jednocześnie zaproponujemy działania naprawcze i zwrócimy na nie uwagę, aby ich znajomość zwiększyła bezpieczeństwo klienta i wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 • Największe centrum motoryzacyjne w południowej Polsce – Jesteśmy częścią centrum motoryzacyjnego Transbud Nowa Huta, które oferuje kompleksowe usługi serwisowe. Dzięki temu, nasi klienci mają możliwość nie tylko przeprowadzenia badania technicznego samochodu, ale także wykonania wszystkich koniecznych napraw w jednym miejscu.

Przeprowadzamy badania Techniczne

Certyfikowane badanie okresowe samochodu w rzetelnej OSKP.
Przeprowadzamy badania techniczne:
Na naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów rzeprowadzamy badania techniczne wszystkich pojazdów przed pierwszą rejestracją.Oferujemy dodatkowe usługi:
 • badania ekologiczne dla pojazdów MAN
 • ocena stanu technicznego pojazdu łącznie z kontrolą grubości powłok lakierniczych
 • badanie techniczne pojazdów klasy "S"

Przeprowadzamy także badania dodatkowe:
 • pojazdów skierowanych przez policję lub starostę
 • pojazdów po wypadku lub kolizji drogowej
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów specjalizowanych np. Taxi, Nauka Jazdy,
 • pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych
 • pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep
 • pojazdów z instalacją gazową
 • pojazdów po zmianach konstrukcyjnych
Kompleksowe badanie techniczne auta w OSKP Transbud Nowa Huta w Krakowie.

Etapy badania technicznego samochodu

Badanie techniczne samochodu w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów w Krakowie przebiega w sposób, który pozwala na sprawny przebieg sprawdzenia stanu Twojego samochodu. Składa się z 3 etapów:

 1. Czynności identyfikacyjne - Sprawdzamy zgodność numeru VIN z tym w dowodzie rejestracyjnym oraz inne dane jakie możemy zidentyfikować.
 2. Badamy stan techniczny elementów samochodu - Na tym etapie przeprowadzamy dokładną analizę stanu wszystkich elementów samochodu, których sprawność zaważy o wyniku badania. Weryfikujemy poprawne funkcjonowanie układu hamulcowego, oświetlenia, układu kierowniczego, układu zawieszenia, emisji spalin, ogumienia, układu wydechowego, nadwozia, pasów bezpieczeństwa, instalacji elektrycznej oraz obecność obowiązkowego wyposażenia, takiego jak trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Drobna usterka, w którymś z nich nie musi prowadzić do negatywnego wyniku testu, jednak jeśli występują poważne problemy to konieczne będzie wykonanie czynności naprawczych.
 3. Weryfikacja stanu dodatkowego wyposażenia - Ten etap tyczy się np. pojazdów, które posiadają instalację gazową, taksówek, pojazdów ADR itd. Nasi diagności sprawdzają wszystkie elementy, aby ocenić ich sprawność.
 

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności, udzielamy informacji, co w pojeździe nie działa w sposób optymalny i czego warto wykonać naprawę. Po tym, w wypadku pomyślnego przejścia badania podbijamy pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym (lub w przypadku braku miejsca, wystawiamy zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym) i wpisujemy datę nowego przeglądu w system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Ile kosztuje badanie techniczne samochodu?

Koszt badania technicznego samochodu został ustalony przez Ministerstwo Infrastruktury i jest niezmienny od 2004 roku. Oznacza to, że w każdej stacji diagnostycznej zapłacisz za nie tyle samo – 98 PLN brutto. Poniżej przedstawiamy dokładny cennik:

OKRESOWE BADANIA TECHNICZNE

Wyszczególnienie

Cena brutto (PLN)

Motocykl (Skuter)

62.00

Ciągnik rolniczy

62.00

Samochód osobowy

98.00

Autobus do 15 miejsc wraz z kierowcą

98.00

Samochód ciężarowy i specjalny do 3,5t d.m.c.

98.00

Pojazd trójkołowy powyżej 0,4t

98.00

Samochód ciężarowy i specjalny powyżej 3,5t do 16t d.m.c.

153.00

Ciągnik siodłowy powyżej 3,5t do 16t d.m.c.

153.00

Samochód ciężarowy i specjalny powyżej 16t d.m.c.

176.00

Ciągnik siodłowy powyżej 16t d.m.c.

176.00

Ciągnik balastowy

176.00

Autobus powyżej 15 miejsc wraz z kierowcą

199.0

Przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5t d.m.c.

40.00

Przyczepa ciężarowa rolnicza 1,5t do 6t d.m.c.

50.00

Przyczepa ciężarowa rolnicza powyżej 6 t d.m.c.

70.00

Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna do 3,5t d.m.c.

78.00

Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna powyżej 3,5t do 16t d.m.c.

163.00

Przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna powyżej 16t d.m.c.

177.00

Pojazd przystosowany do zasilania gazem (badanie specjalistyczne)

63.00

Motorower

50.00

Pojazd wolnobieżny wchodzący w skład kolejki turystycznej

62.00

Szczegółowy cennik wszystkich wykonywanych przez nas badań znaleźć można na stronie Cennik OSKP.

Wykonaj dokładne badanie techniczne samochodu osobowego w Transbud Nowa Huta w Krakowie.

Częstotliwość wykonywania badań technicznych samochodu

To jak często, należy wykonywać badanie techniczne samochodu zależeć będzie od wieku pojazdu i jego typu. Pierwsze badanie należy wykonać w okresie do 3 lat od jego rejestracji, kolejne przed upływem kolejnych 2 lat. Każde kolejne musi być przeprowadzone co roku. Datę następnego badania znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym (lub zaświadczeniu przejścia testów) lub w systemie CEPiK. Dodatkowo, nasza stacja diagnostyczna do każdego badania dołącza brelok, na którym widnieje termin następnego przeglądu.

Dotyczy to standardowych badań okresowych, warto także zauważyć, że niektóre pojazdy mogą być zmuszone do przejścia badań dodatkowych. W przeciwieństwie do okresowych, nie mają one konkretnych terminów, a są przeprowadzane na skierowanie organu kontroli ruchu drogowego, starosty albo posiadacza pojazdu.

Dokumenty wymagane podczas badania technicznego samochodu

 

Podczas badania technicznego samochodu, diagnosta poprosi o pokazanie potrzebnych dokumentów. Najważniejszym z nich jest dowód rejestracyjny, na podstawie którego odbywa się całe badanie. W przypadku kiedy go jeszcze nie posiadamy (np. ponieważ auto jest dopiero w trakcie rejestracji) możliwe jest użycie pozwolenia czasowego lub, jeśli został on zatrzymany przez policję to możemy pokazać pokwitowanie policji. 

 

W zależności od typu samochodu konieczne mogą być także dodatkowe dokumenty. Jeśli przeprowadzamy badanie taksówki to potrzebne będzie zaświadczenie legalizacji taksometru, jeśli posiadamy instalację gazową w aucie – dowód legalizacji zbiornika. Także w przypadku jeśli przeprowadzamy badanie pojazdu ADR wymagane będzie badanie zbiornika lub cysterny jeśli taką posiadamy oraz zaświadczenie o klasie ABS i zastosowanym zwalniaczu.

Jedna z nadłużej działających okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Odwiedź naszą stację w Krakowie i wykonaj badanie techniczne samochodu

Zapraszamy na wykonanie profesjonalnego badania technicznego samochodu w Krakowie w naszej okręgowej stacji kontroli pojazdów. Nasza diagnoza i nastawienie na klienta gwarantuje wysokiej jakości usługę, której głównym celem jest zapewnienie Twojego bezpieczeństwa i zadowolenia. Zaufaj nam w przeprowadzeniu badania technicznego samochodu i odwiedź naszą stację w Krakowie.

Na podstawie: 306 opinii

Poświęć chwilę i podziel się swoimi przemyśleniami na temat naszej stacji. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć naszą działalność i zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę.

Wystaw nam opinię

Dziękujemy za poświęcony czas!

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest badanie techniczne samochodu?

Badanie techniczne samochodu to dokładny przegląd wszystkich jego elementów, aby zapewnić spełnienie wymogów prawnych, a przez to bezpieczeństwo wszystkich członków ruchu drogowego.

Pierwsze badania okresowe wykonuje się w przeciągu 3 lat od daty rejestracji pojazdu, kolejne przed upływem kolejnych 2 lat, a następnie należy poddawać swój samochód przeglądowi corocznemu.

Czas badania samochodu to zwykle 20 – 30 minut, jednak może się on wydłużyć w zależności od występujących problemów. Czas ten jest także rejestrowany przez CEPiK.

Koszt badania technicznego samochodu osobowego to 98 PLN brutto. W przypadku jeśli pojazd posiada instalację gazową to wzrośnie on do 161 PLN brutto. Ustalony on jest prawnie, dlatego będzie taki sam niezależnie od stacji kontroli pojazdów.

Ministerstwo Infrastruktury do wykonywania badań okresowych pojazdów uprawnia podstawowe stacje kontroli pojazdów i okręgowe stacje kontroli pojazdów.

Różnicą między podstawową, a okręgową stacją kontroli pojazdów jest zakres świadczonych usług. Podstawowe oferują przeprowadzenie badań pojazdów do maksymalnej wagi 3,5 tony i przyczep przeznaczonych do łączenia z nimi. Okręgowe stacje kontroli pojazdów oferują badania wszystkich typów pojazdów.

Jeśli Twój samochód nie przejdzie badania technicznego, jest on wyłączany z ruchu drogowego. Musisz wtedy naprawić w nim wszystkie zidentyfikowane usterki i ponownie przejść badanie w ciągu 14 dni od wykonania przeglądu okresowego.

Przeprowadzenie badania technicznego samochodu po terminie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami ze strony stacji kontroli pojazdów. W przypadku zatrzymania przez policjanta, wydaje on skierowanie.

Podczas przeglądu wymagany będzie dowód rejestracyjny. W przypadku jego braku, pozwolenie czasowe (jeśli nasz pojazd jest w trakcie rejestracji) lub pokwitowanie zatrzymania dowodu przez policję. W zależności od typu pojazdu konieczne mogą być także inne dokumenty, jak np. zaświadczenie o legalizacji butli LPG w samochodach z instalacją gazową.